fbpx

Bir yumurtacının anatomisi.

ÖZLEM SARIÇAM

Ortalıkta gördüğünüz görebileceğiniz en dayanıklı insan grubudur yumurtacılar. Hani komando olsak bünye kaldırır..

Bir kere acayip kuvvetli ve dayanıklı bir kalbe sahiptirler.. Başka türlü sürekli inip çıkan piyasa ile baş etmeleri mümkün değildir.. Pazartesi bir açarsınız ki borsayı 0,145…. Dünyanın en gelişmiş elektro şok cihazı gelse fayda etmez ama bir yumurtacı çelik kıvamında bir kalbe sahiptir.. O an kalp sektesinden ölmemesinin tek nedeni budur..

Acayip inançlı ve iyimser insanlardır yumurtacılar.. Hep bir umut yaza,kışa okul açılışına ihratacata havaya bağlar umutlarını ve birgün her şeyin mutlaka güzel olacağına inanırlar. Bakmayın siz iki yumurtacının bir araya geldiğinde ya ne oldu bu piyasa böyle söylemlerine hayatlarını ve işlerini sürdürmelerinin tek nedeni ve aslında tek yoludur bu bitmek tükenmek bilmeyen umutları ve inançları..

Çelik gibi sinirleri vardır sonra. Yoksa zararına verdiği mala bile kümesten çıkmadan %8 KDV yi sindirmenin de kabul etmenin başka yolu yoktur… Birde piyasanın algısı ile uğraşır. Zannederki dışarıdaki insan bir tavuk günde 3-4 yumurta yapar.. Tavuk öyle durduğu yerde yumurtlar duru ve biz de bu bedava malı satar dururuz..

Kalender ve gani gönüllüdür.. Bakmayın esip gürleyip zaman zaman celallenmesine.. Böyle olmasa kendisine sürekli bindirilen ekstra ve ekstra maliyetlerden pazarcının. Kömürcünün yemcini kapıcının yani sizden yumurtayı alıp orada burada 2 misli fiyata satıp beş kuruş maliyet ödemeyenlerin kahrını başka türlü çekemez…

Donanımlıdır yumurtacı Ekonomi bakanı kadar ekonomi veteriner hekim kadar rasyon pazarlama ceo su kadar Pazar bilgisi vardır..

Ve Cefakardır yumurtacı.. İsterler ki en ucuz protein kaynağı hep yumurta olsun. Bir bardak çay parasına 10 adet yumurta alınsın. 1 paket sigara fiyatına 2 viyol(60 adet ) yumurta alınsın.. En ufak bir fiyat farkında yer yerinden oynar da ne yapalım der sineye çeker..

Ve safdır yumurtacı.. Senede bir kere artan fiyatı bekleyip ona bile sevinecek ve piyasa kötü iken yaptığı bütün sitemleri unutacak kadar safdır.. Koskaca bir sektörü besler ve çoğunlukla kendi evine ekmek götüremez hale gelir.. Eh bakar kalpten gitme şansı yok kafasına sıkar gider canına tak ettiğinde..

BÜTÜN KAHRAMAN YUMURTACILARA. İYİ HAYIRLI VE BOL KAZANÇLI BİR HAFTA DİLERİM.

admin

1961 Trabzon Kavala köyü doğumlu ve ilkokulu orada bitirdi, ortaokul Tarbzon Kanuni Ortaokulu ve lise Zonguldak Fener Lisesi sonra İTÜ Gümüşsuyu Elektronik ve Haberleşme, askerliğe kadar Kone asansör, askerlik ve sonrası Netaş 25 ağustos 1986-31 ekim 2013 ve emeklilik. 15 üzerinde ülke gezdim, çalıştım. Çalıştığım ülkelerden en beğendikklerim Finlandiya ve Çin. Şimdi kafama göre takılıyor sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ve sağlıklı ürünler üretiyorum. Rüzgar sörfü fanatiği ve Milli yelken hakemi.
KAPAT
×
×

Sepet